Jak nam pomóc?

Przelew:

Bank Pekao SA
38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

Kod BIC (SWIFT): PKOP PL PW
IBAN: PL 38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

PayPal:

Dane fundacji:

Fundacja Koci Zakątek, Wrocław
NIP 8992692671
REGON 021258044
KRS 0000356442

Jack Sparrow

Płeć: kot Wiek: 5 lat Kastracja/sterylizacja: tak Odrobaczenie: tak Szczepienie: nie Kontakt: adopcje.kocizakatek@gmail.com

Jack Sparrow (zwany również po prostu Jacusiem) jest kilkuletnim kocurkiem, który przez dłuższy czas koczował pod bramą i oknem bloku na jednym z wrocławskich osiedli. Fakt ten, jak również bardzo pro-ludzki charakter Jacka utwierdza nas w przekonaniu, że był on kotem domowym, którego ktoś po prostu wyrzucił z domu. Został zabrany z ulicy ze względu na niepokojący stan oka i powieki. Przeszedł operację i mimo, że sytuacja była poważna ( wdała się martwica) oczko udało się uratować a powieka została zszyta. Blizna pozostała widoczna, ale powieka nie przeszkadza już Jackowi w widzeniu i nie sprawia jak wcześniej ogromnego bólu.

 

Jacek bardzo pragnie i potrzebuje towarzystwa człowieka. W domu często mu towarzyszy, chodzi za nim, obserwuje przy codziennych czynnościach. Szybko się przywiązuje do człowieka (już kilka razy musiał zmieniać miejsce i opiekuna i za każdym razem w stosunkowo krótkim czasie adaptował się do nowych warunków i ludzi zaś w lecznicy, w której przebywał po operacji, szybko zyskał i odwzajemnił sympatię oraz stał się ulubieńcem całego personelu). Chętnie sam pcha się swojemu człowiekowi na kolanka, ugniata, podsuwa do głaskania. Jest kotem spokojnym, często odpoczywającym i obserwującym, ale chwilami też chętnie bawi się z człowiekiem wędką czy myszką.

 

Niestety życie na wygnaniu pozostawiło ślad na zdrowiu Jacka nie tylko w postaci rozerwanej powieki, ale też zakażenia się wirusem FIV ( wirus ten dotyczy tylko kotowatych, nie przenosi się na człowieka, ani też na inne gatunki zwierząt), dlatego potrzebuje on domu niewychodzącego, najlepiej bez innych kotów. Spokojny, kochający dom to jedyna szansa na podtrzymanie dobrego stanu zdrowia Jacka i na życie – chociaż z chorobą to możliwe, że przebiegającą w sposób bezobjawowy i szczęśliwe – jeszcze przez wiele lat.

 

Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej oraz osiatkowanie balkonu/okna.