Jak nam pomóc?

Przelew:

Bank Pekao SA
38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

Kod BIC (SWIFT): PKOP PL PW
IBAN: PL 38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

PayPal:

Dane fundacji:

Fundacja Koci Zakątek, Wrocław
NIP 8992692671
REGON 021258044
KRS 0000356442

Rambo

Płeć: kocur
Wiek: 4-6 lat
Kastracja/sterylizacja: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: nie
Fiv: dodatnie
Felv: ujemne
Kontakt: adopcje@kocizakatek.pl

Rambo vel. Romeo… przez lata pałętający się po działkach, dziczejący z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Nie wiemy, czy kiedyś był kotem oswojonym, na pewno gdy trafił do Fundacji rok temu był bardzo przerażony, zakołtuniony tak, że trzeba było ogolić go całego, dodatkowo z chorymi dziąsłami. Siedział skulony w klatce i wyglądał jakby zawalił się mu świat… pewnie tak się stało. Dodatni wynik testu na Fiv ostatecznie przypieczętował jego los. Musieliśmy przekonać Rambo, że człowiek to nie samo zło, że warto mu zaufać, bo na działki nie ma już powrotu.

W lipcu 2016r. Rambuś trafił do domu tymczasowego, powoli rozpoczęliśmy oswajanie, rozmowy, a raczej monolog z Rambusiem stały się codziennością i tak krok po kroczku kocio otwierał się na człowieka. Po miesiącu dołączyła do niego druga koteczka z Fiv – Sobótka, która niczego i nikogo się nie boi. Szybko przejęła pałeczkę w tym kocim związku, pokazała, że człowiek to też pożyteczna istota i warto mu zaufać. I Rambo zaufał, na parę miesięcy stracił nawet głowę dla Sobótki;) Teraz już miłość mu przeszła, ale przyjaźń pozostała.

Jaki Rambo jest teraz po 8 mcach w DT?
to absolutnie fascynujący i niezwykły kot: spokojny, zrównoważony, ustępujący miejsca innym kotom i ludziom. Nie ma w nim cienia agresji, raczej ciekawość do ludzi i innych kotów. Rambo i Sobótka funkcjonują w DT z dwoma zdrowymi kotami, jest też 9 miesięczne dziecko i ani razu Rambo nie syknął, nie zachował się agresywnie.
większą część dnia przesypia, wieczorem uaktywnia się głównie po to, aby wtulić się w opiekuna i nucąc mruczankę spędzać leniwie czas na sofie. Nie daj Boże, jak opiekun nie zauważy gramolącego się obok niego kota…czeka go nagana wzrokowa, a para dużych, brązowych oczek z wyrzutem będzie spoglądać na niego do czasu aż zrozumie swój błąd i zacznie głaskać. Bo Rambo UWIELBIA mizianie w okolicy głowy, drapanie w uszka, średnio lubi po brzuszku, tutaj można nadziać się na parę łapek, ale jest to tylko informacja: „Proszę , nie tutaj”. Ma jeszcze chwile, kiedy zdarza mu się spłoszyć i prychnąć na opiekuna, ale dzieje się to tylko wtedy, kiedy człowiek wykona za gwałtowny ruch ręką w jego kierunku, a on np. leży obok. Jednak jest to już bardzo rzadkie. Ostatnio odkrył również, że człowiek to także miękka poduszeczka i zaczyna gramolić się na kolana;)
jest bardzo towarzyski, jako jedyny z kociego stada nie ucieka przed gośćmi, wręcz przeciwnie patrzy z ciekawością – dla niego to kolejne potencjalne ręce do głaskania.
to kot nizinny, nie wskakuje na stoły, blaty, parapety. Wystarczy mu sofa, miejsce przy osiatkowanym oknie przez które może wdychać powietrze i obserwować świat.
– gdyby mógł pewnie uwielbiałby spać w łóżku z opiekunami, niestety pozostałe koty skutecznie bronią w nocy dostępu do sypialni, a Rambo nawet nie próbuje wywalczyć sobie pozycji – grzecznie ucieka z podwiniętym ogonkiem i zajmuje miejsce w salonie.
to rozrywkowy kot, potrafi schować się w pokoju i nawoływać gardłowo Sobótkę. To jest wstęp do zabawy w chowanego i berka, która w ich wykonaniu jest prześmieszna. Lubi także bawić się myszkami, piłeczkami…boi się wędek, piórek, odkurzacza. Kuli się wówczas i ucieka.
nie lubi brania na ręce – jednak nie jest to problemem, ponieważ sam w sobie jest duży i okrąglutki i trzymanie go na rękach nie jest komfortowe również dla opiekuna;)

Rambo to kot wyjątkowy dla którego szukamy wyjątkowego domu i kochającego człowieka.

Rambuś w pełnej krasie:

https://youtu.be/-ow6bK3yRno

https://youtu.be/zCQplnKMrW0

https://youtu.be/NoQLUKRBPbE

https://youtu.be/GwcvI2qntOA

Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej oraz osiatkowanie balkonu/okna. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu.


Koty, które wciąż czekają na dom: