Jak nam pomóc?

Przelew:

Bank Pekao SA
38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

Kod BIC (SWIFT): PKOP PL PW
IBAN: PL 38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

PayPal:

Dane fundacji:

Fundacja Koci Zakątek, Wrocław
NIP 8992692671
REGON 021258044
KRS 0000356442

Szukamy DT lub DS dla Karolci

Płeć: kotka

Wiek: ok. 10 lat (aktual. 05.2018)

Kastracja/sterylizacja: tak 

Odrobaczenie: tak

Szczepienie: tak

Test FIV i FeLV : ujemne (zdrowa)

Kontakt: adopcje@kocizakatek.pl

Zainteresowanych adopcją, prosimy o wypełnienie ankiety: ANKIETA ON-LINE

Karolcia to wieloletnia rezydentka okolic Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, bynajmniej nie z powodu jej zainteresowania sztuką ludową.

Jako kot wolno żyjący, jak to mówią niektórzy – „radziła sobie” długo na dworze. Niestety pewnego dnia przestała jeść i zaczęła niknąć w oczach. Poproszeni o pomoc przez panią karmicielkę odłowiliśmy ją do sterylizacji i leczenia. Okazało się, że w efekcie wieloletniego owego „radzenia sobie” Karolcia nabawiła się silnego stanu zapalnego dziąseł, a nieliczne zęby nadawały się tylko do usunięcia. Leczenie dziąseł i przewlekłej infekcji dróg oddechowych trwało długo. Kicia, nieprzywykła wcześniej do dotyku i różnych zabiegów wokół swojej osoby, przyjmowała wszystko z niezwykłą cierpliwością.

Planowałyśmy wypuścić ją  z powrotem… przecież to „dzika dzicz”. Niestety okazało się że ze względu na przewlekłe zapalenie dziąseł nie może wrócić na teren bytowania. Musi przyjmować stale i systematycznie lek, podawany bez problemu w karmie raz na dwa tygodnie. Na wolności byłoby to niemożliwe.

Jaka jest Karolcia po wielu miesiącach w Fundacji? Same nie możemy wyjść z podziwu jak otwiera się coraz bardziej na człowieka i naprawdę rokuje na cudownego towarzysza. Karolcia to kot dla wybranych, dla osób które nie będą miały zbyt wielu oczekiwań w stosunku do niej. Karolcia nie wskoczy na kolanka, w dodatku robi  odstraszające, obrażone miny, udając groźną i wcielone zło. Karolcia to polskie wcielenie światowej sławy Grumpy Cata, który swoją marudną miną zdobył serca milionów ludzi. Może i Karolcia stanie się taką kocią celebrytką.

W rzeczywistości jest bardzo łagodną introwertyczką, zapewniamy, że nie odgryzie nikomu ręki ani głowy. Na jej zaufanie trzeba jednak zasłużyć a jak się je zdobędzie –  uczucie bezcenne.

Karolcia jakiś czas temu trafiła do wspaniałego DT, miałyśmy nadzieję że zostanie tam na stałe… niestety kocia rezydentka nie toleruje Karolci, pomimo wielotygodniowej izolacji, wymiany zapachów, rezydentka jest agresywna co zagraża Karolci a w dodatku powoduje że kicia chowa się i wycofuje a widać że bardzo chce być przy człowieku.

Szukamy kogoś, kto sprawi jej niezwykły prezent – i podaruje dom na jesień życia! Karola jest kotką kompletnie nieabsorbującą, do szczęścia potrzeba jej mięciutkiego legowiska, w którym spędza większość dnia, pełnej miseczki i trochę głasków, które z pewnością przy częstszym kontakcie z człowiekiem polubi jeszcze bardziej.

Wymagana też systematyczna kontrola weterynaryjna.


Inne koty, które czekają na dom: