Jak nam pomóc?

Przelew:

Bank Pekao SA
38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

Kod BIC (SWIFT): PKOP PL PW
IBAN: PL 38 1240 6768 1111 0010 6579 9904

PayPal:

Dane fundacji:

Fundacja Koci Zakątek, Wrocław
NIP 8992692671
REGON 021258044
KRS 0000356442

Tai

Płeć: kocur
Wiek: ok. 11 mcy (aktual. 10.2017)
Kastracja/sterylizacja: tak
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy FIV i FelV: ujemne (zdrowy)
Kontakt: adopcje@kocizakatek.pl
Zainteresowanych adopcją, prosimy o wypełnienie ankiety: ANKIETA ONLINE

Tai – kot o wyjątkowo pięknym umaszczeniu. Kot, który będzie ozdobą każdego domu. Małego, dużego, urządzonego w stylu nowoczesnym czy vintage. Kot, którego pragnąć posiadać może wielu. Jednak Tai to nie pięknie umaszczone kocie ciało, ruchy pełne gracji i głęboki pomarańcz oczu spoglądający wgłąb Ciebie. Jest to tylko przykrywka kota, który wymaga od swoich przyszłych właścicieli więcej niż inne koty. Potrzebuje osób, którym wystarczy tylko patrzeć. Jak długo? Pół roku, rok? Tyle ile Tai będzie potrzebował aby zaufać na tyle aby dać się pogłaskać.

Kot, którego pragnąć posiadać może wielu. Jednak Tai to nie pięknie umaszczone kocie ciało, ruchy pełne gracji i głęboki pomarańcz oczu spoglądający w głąb Ciebie. Jest to tylko przykrywka kota, który wymaga od swoich przyszłych właścicieli więcej niż inne koty. Potrzebuje osób, którym wystarczy tylko patrzeć. Jak długo? Pół roku, rok? Tyle ile Tai będzie potrzebował aby zaufać na tyle aby dać się pogłaskać.

Tai w domu tymczasowym przebywa od maja. Przez te kilka miesięcy opiekunce udało się Tai’a pogłaskać podczas jedzenia czy złapać nie ponosząc dotkliwych ran. Na początku Tai atakował i syczał gdy tylko widział zbliżającą się rękę. I na ostrzeżeniach się nie kończyło. Z czasem, małymi kroczkami, było coraz lepiej. Do momentu opisanego powyżej. Na chwilę obecną Tai lubi przebywać w jednym pokoju z ludźmi w bezpiecznej dla niego odległości. Gdy wie, że śpimy położy się z nami w łóżku korzystając z ciepła ale jest to widok zarezerwowany tylko dla ludzi, którzy nie śpią i przez przypadek wejdą do tego samego pokoju co Tai i łóżko ;) Tai lubi się bawić – jest kotem ustępującym w zabawach innym kotom. Woli patrzeć niż działać. Musi się przełamać i otworzyć jeżeli ma z kimś rywalizować o dobro jakim są latające piórka. Z kotami wszelakiej maści dogaduje się bardzo dobrze. Do tej pory poznał 5 innych kotów i z żadnym nie wchodził w konflikty. Przyzwyczajony do obecności owczarka niemieckiego w domu, do którego po takim czasie – przed posiłkiem- przychodzi okazywać swoją kocią „miłość” poprzez ocieranie się o psa, który zupełnie nie rozumie o co mu chodzi ;)

Bezbłędnie korzysta z kuwety odkrytej jak i zakrytej, nie jest wybredny (ale nie lubi mokrej karmy whiskas/felix), je zarówno suchą jak i mokrą karmę, korzysta z pionowego drapaka. Jest kotem niekłopotliwym, spokojnym. Nie jest typem kota wszędobylskiego, zrzucającego różne przedmioty. To raczej stonowany, młody dżentelmen. Psoci tylko pod jednym względem – uwielbia obgryzać bukiety ;) Nie lubi być zamknięty w jednym pokoju – wtedy pokazuje, że potrafi miauczeć i bardzo go irytuje ten fakt. Jednak tymczasowi opiekunowie zamykają się w sypialni a zwierzyniec zostaje za drzwiami – gdy ma towarzystwo kocio-pse nie straszne mu są wtedy zamknięte drzwi ;)

Jest kotem, który pięknie wygląda i na pewno każda odwiedzająca nas osoba będzie się nim zachwycać. Jednak jest to kot, który potrzebuje osób cierpliwych, najlepiej doświadczonych i nie wymagających od Tai’a leżenia na kolanach. Liczymy, że uda nam się znaleźć mu ostoję, w której zaufa tej jedynej osobie jak to pokazał już w domu tymczasowym. Obrał sobie jednego opiekuna, który jest z nim coraz bliżej – do całej reszty podchodzi z dużym dystansem i nie chce aby go ktoś inny dotykał. Jest to kot który nie zaatakuje jeżeli będzie miał możliwość ucieczki. Miał kontakt z 6latką z którą spędził parę dni i świetnie się dogadywali – jednak dziecko to rozumiało, że z Tai’em można się tylko bawić wędką i nie można próbować go dotykać. Wtedy jest on świetnym kompanem do zabaw :)
Z racji jego charakteru szukamy domu niewychodzącego we Wrocławiu lub okolicach.

Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej oraz osiatkowanie balkonu/okna. Zastrzegamy sobie prawo wyboru domu.


Koty, które wciąż czekają na dom: