Koci Zakątek

Tallulah

Wrażliwa kotka szuka spokojnego domu

Talulah kicia przeszła długą drogę, od straszonej piwnicznej kotki do domowego kanapowca. Zabraliśmy ją z osiedla, nazwanego przez nas "koszmarnym" z powodu agresji ludzi. Kicia początkowo była ciężko przerażona, jednak wysiłki tymczasowych opiekunów przyniosły piękny efekt. Kocha być drapana pod szyjką i za uszkami, ociera się o nogi i nieustannie pilnuje swojego człowieka, najlepiej z krzesła lub drapaka, a pod koniec dnia kładzie się z nim do snu w nogach łóżka. Potrafi dać też buziaczka, jeśli ktoś wyjątkowo na to zasłuży. Uwielbia spać pod kołderką i na grzejniku, jednak po życiu na dworze pozostały odruchy, które są silniejsze od niej. Lubi ciszę i spokój - kiedy poczuje się komfortowo wychodzi z niej wszystko, co najlepsze. Talulka nie lubi być noszona na rękach, traci wtedy swoje poczucie bezpieczeństwa, jednak gdy jest na ziemi jest ogromnym miziakiem, można ją głaskać i tulić.


Talulka wychowała się w stadzie kotów, a w domu tymczasowym bardzo zaprzyjaźniła się ze swoją koleżanką - rezydentką. To koleżanka nauczyła ją do czego służą zabawki, że ludzka ręka nie jest zła, a łóżko to fajne ciepłe miejsce. Talulka jest niesłychanie czuła i opiekuńcza w stosunku do swojej towarzyszki. Pilnuje, wylizuje, tuli, oddaje nawet swoją porcję jedzenia czy zabawkę.

Koci Zakątek
W nowym domu

Podstawowe informacje

Koci Zakątek
Koci Zakątek
Koci Zakątek
Koci Zakątek
Koci Zakątek
Koci Zakątek

Cechy kota

 • udomowiona

  uwielbia spać w łóżku, daje się głaskać, mruczy

 • bardzo uczuciowa

  zarówno w stosunku do ludzi jak i innych kotów

 • delikatna

  nie narzuca się swoją obecnością, nie dominuje

 • płochliwa

  łatwo ją wystraszyć głośnym dźwiękiem lub gwałtownym ruchem

W nowym domu...

Dla Talulki marzy nam się najlepszy dom na świecie. Szukamy dla kotki domu, podobnego do tymczasowego: ze spokojnymi i cierpliwymi opiekunami oraz oswojoną niedominującą kotką, najlepiej pręgowaną, która będzie jej przypominać dotychczasową przyjaciółkę. Wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto zakocha się w jej uroczej mordce i zaoferuje jej kawałek swojego łóżka. Podarowaną cierpliwość i miłość na pewno odda z nawiązką. Pamiątką po pobycie na dworze są drobne problemy z trawieniem - Talulah przyjmuje enzymy wspomagające pracę trzustki, które będzie musiała dostawać stale.

Ten kot już znalazł swój dom - dziękujemy!

Jednak wiele kotów jeszcze czeka na swoją szansę.

Koci Zakątek