faq-pl.md

Najczęściej zadawane pytania

 • 01 Na Waszej stronie nie ma żadnego numeru telefonu, dlaczego?

  Działamy w fundacji jako wolontariusze. Opiekę nad kotami musimy pogodzić z pracą zawodową, życiem rodzinnym i prywatnymi sprawami. Fundacja nie posiada środków, aby zatrudnić pracownika biurowego, którego rolą byłoby regularne odbieranie telefonów.

  Dlatego preferujemy kontakt poprzez e-mail lub messengera Fundacji, odpowiadamy wówczas najszybciej, jak to jest możliwe z naszej strony.

 • 02 Czy jeśli znajdę jakiegoś kota, możecie po niego przyjechać i go przejąć?

  Nie działamy na zasadach „pogotowia dla zwierząt”. Jeśli znajdziesz zwierzę, które wymaga natychmiastowej pomocy – ranne lub ewidentnie zagubione, a nie mozesz go wziąć do domu, kontaktuj się ze schroniskiem.

 • 03 Piszecie, że zajmujecie się kotami, a nie chcecie wziąć ode mnie kota, którego znalazłam?

  Liczba kotów, które mogą przebywać pod naszą opieką jest niestety ograniczona. Bywają momenty, kiedy mamy 30 kotów w jednym pokoju i dla ich własnego dobra nie możemy dodać kolejnych. Ograniczamy przyjęcia nowych kotów także, kiedy brakuje nam środków na opłacenie faktur od weterynarzy.

 • 04 Chciałbym adoptować od Was kota. Jak i z kim się kontaktować w tej sprawie?

  Odpowiedź znajdziesz w naszej sekcji Adopcje. Jeśli wypełnisz ankietę adopcyjną, skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku dni.

 • 05 Wysłałam wczoraj ankietę adopcyjną i nikt się ze mną nie skontaktował?

  Osoby z naszej fundacji, które zajmują się adopcją, pracują i mają rodziny. Zajmujemy się sprawami fundacji, kiedy pozwala nam na to czas. Staramy się odpowiadać na ankiety w ciągu kilku dni od momentu otrzymania ankiety.

 • 06 Co mam zrobić, aby być Waszym domem tymczasowym?

  Napisz na adopcje@kocizakatek.pl, a skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o szczegółach. Więcej informacji znajdziesz na stronie Dom tymczasowy.

 • 07 Czy muszę osiatkować balkon przed adopcją kota?

  Ustalamy to indywidualnie. Zależy to na przykład od pory roku, ilości osób bywających w Twoim mieszkaniu itp. Dopuszczamy możliwość wykonania osiatkowania już po przyjęciu kota do domu, jednak zapisujemy w umowie adopcyjnej szacowany termin realizacji zabezpieczenia i potwierdzamy wywiązanie się przez Ciebie z umowy.

 • 08 Chcę od Was adoptować kota, ale nie mam możliwości osiatkowania balkonu. Czy to skreśla moją kandydaturę?

  Możesz wypełnić ankietę adopcyjną i napisać, dlaczego nie możesz osiatkować balkonu. Wyjaśnimy to z Tobą w rozmowie. Jeśli rzeczywiście nie możesz wykonać stałego zabezpieczenia, podpowiemy Ci inne możliwe rozwiązania. Jeśli nie zdecydujesz się na żadne z nich, nie będziemy kontynuować rozmów na temat adopcji.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z nami bezpośrednio, a postaramy się na nie odpowiedzieć.

Skontaktuj się z nami
zdjęcie kota na kanapie